ליקוי למידה , לקויי למידה
  hebrew

אדממה נט

מאמרים ותוכן איכותי בנושא חינוך והשכלה

מאמרים - לקויי למידה

טיפוס כטיפול להפרעות קשב וריכוז וללקויי למידה

09/03/2014, 12:43 pm

טיפוס כטיפול להפרעות קשב וריכוז וללקויי למידה לבעיות קשב וריכוז, מומלצת טיפולית בספורט. טיפוס, בכל רמה, דורש הפעלה ותיאום בין מיומנויות פשוטות ומורכבות, פיזיות וקוגניטיביות. מאפיינים אלו הופכים את הטיפוס למושלם לטיפול בבעיות קשב וריכוז.


לומדים תנך בלי קושי

29/11/2013, 9:35 am

לומדים תנך בלי קושי לימוד תנ"ך עבור צעירים ישראלים, נתפס, פעמים רבות, כעונש, בעיקר ע"י המתקשים בלמידה. העומס הוויזואלי מעיק, ושפת התנ"ך קשה להם כקריעת ים סוף. אני מציעה דרך קלה וחווייתית המתאימה לתלמידי יסודי וגם תיכון.


לימוד אנגלית דרך מקצועות אחרים - שיטת CLIL

23/10/2013, 2:18 pm

לימוד אנגלית דרך מקצועות אחרים -  שיטת CLIL בכל העולם נדרשים ילדים ללמוד שפה זרה שלרוב היא אנגלית. למרות המספר הרב של שעות ההוראה התלמידים אינם מגיעים לרמת תקשורת טובה בעל פה.במאמר זה ברצוני להציג את גישת CLIL המשלבת לימוד חוויתי.


אתם רואים את זה???

05/10/2013, 11:08 am

אתם רואים את זה??? בכל רגע נתון המוח שלנו חושב. השאלה הגדולה שרובנו לא שואלים את עצמנו, היא כיצד המוח שלנו חושב? והאם הנתון הזה יכול לעזור לנו במה שאנו רוצים להשיג. המאמר מציג את החשיבה החזותית של הזיכרון שלנו.


טיפול בלקויות למידה - כיצד נזהה סימנים של לקויות למידה בקרב ילדים?

01/08/2013, 4:20 pm

טיפול בלקויות למידה - כיצד נזהה סימנים של לקויות למידה בקרב ילדים? בקרב ילדים עם לקויות למידה עלולים להופיע סימנים כבר בגיל צעיר יחסית. מתי יאובחן ילד כסובל מלקויות למידה ומהם הסימנים שיעזרו לנו בעת טיפול בלקויות למידה?


התמודדות של הורים עם ילדי ADHD

18/07/2013, 5:57 pm

התמודדות של הורים עם ילדי ADHD הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות מתמודדים עם קשיים ואתגרים רבים במהלך היומיום. המאמר נותן טיפים וכלים להורים כיצד להתמודד עם ילדי ה- ADHD ולשפר את התקשורת איתם.


אבן דרך באבחון ובהוראה מתקנת

16/07/2013, 11:22 am

אבן דרך באבחון ובהוראה מתקנת בשנים האחרונות פותח מודל אשר שם את הלומד במרכז ומדגיש את חשיבות האיתור והטיפול המוקדמים לפני הכל ולא מתן תוויות. החשוב הוא ההתמקדות בלימוד ולא בדיאגנוזה.


כיצד מחליטים האם רצוי להפנות ילד לאבחון

26/05/2013, 10:09 pm

כיצד מחליטים האם רצוי להפנות ילד לאבחון למרות שאנו חיים בתקופה בה יש יותר ויותר מודעות והתייחסות לקשיי הילד ואיתור בעיות בזמן, הרי שנושא אבחון ילדים הוא עדיין נושא טעון מבחינה רגשית. ילדים רבי מופנים ע"י מוריהם לצורך אבחון דידקטי או אבחון פ


סוגים שונים של אבחון ילדים

20/05/2013, 10:06 pm

סוגים שונים של אבחון ילדים כיום הולכת גוברת המודעות לבצע אבחון ילדים בעקבות חשד לבעיה רגשית או קוגניטיבית של הילד. קיימים סוגים שונים של אבחונים, כאשר כל אבחון ילדים מתבצע באמצעות אנשי מקצוע המוסמכים לכך.


נגלקסיה (דיסלקציית הזנחת צד) בשפה העברית

30/01/2013, 11:05 am

נגלקסיה (דיסלקציית הזנחת צד) בשפה העברית נגלקט דיסלקציה או במילים אחרות נגלקסיה הינה תופעה רחבת טווח ובעלת מאפיינים שונים. ביטוייה של ההפרעה הינו בקושי בהפניית הקשב לאותיות הנמצאות באחד מהצדדים של המילה, בדרך כלל בצד השמאלי.


 
מאמרים חינוך, חינוך מיוחד, חינוך, חינוך ילדים, השכלה גבוהה, לגיל הרך, פתרונות משמעתיים
---