ספרי חינוך לילדים , סיקורי ספרים
  hebrew

אדממה נט

מאמרים ותוכן איכותי בנושא חינוך והשכלה

סיקורי ספרים - ספרי חינוך

חשבון להוריםחשבון להורים
משולחנו של המוציא לאור "חשבון להורים - ספר למבוגרים על מתמטיקה של ילדים" מתאר בצורה בהירה ובסגנון קולח את עקרונות החשבון המהווים שער לחשיבה מופשטת ופתח להשתלבות בחיים המודרניים. ההסברים הפשוטים, המבוססים על התנסות ישירה ומוחשית ועל לימוד שיטתי, יסייעו לילדים להשתלט על לימודי החשבון. הספר דן בנושאים כמו ארבע פעולות החשבון הבסיסיות - חיבור, חיסור, כפל וחילוק - וכן בחישובי שברים, באחוזים ובבעיות יחס. אלה מוסברים בדרך קלה ומובנת, החושפת את יופיה ועומקה של החשיבה המתמטית. הספר עשוי לעזור להורים המעוניינים להשתתף באורח פעיל בלימודי החשבון של ילדיהם. כן נועד הספר לחובבי מתמטיקה, המוזמנים לבחון את הנושאים שלמדו בילדותם מזווית חדשה, ללמורים, לתלמידי מכללות להכשרת מורים ולאנשי חינוך.

למידע נוסף...
ילדים עם צרכים מיוחדיםילדים עם צרכים מיוחדים
משולחנו של המוציא לאור ספר זה הינו פרי מחקר של עשרים שנות עבודה עם ילדים בעלי ליקויים התפתחותיים. הגישה שפותחה בעקבות המחקר ומובאת בספר זה מסייעת להורים ולאנשי מקצוע "להמשיך מעבר לתווית" ולהבין את הפרופיל הייחודי של כל ילד וילד. התובנה החדשה של המחברים בנוגע להתפתחות וללמידה אנושית אפשרה להם ליצור גישה זו, של צעד - אחר - צעד, היוזמת ומשמרת אצל הילד את רכישת אבני הדרך ההתפתחותיות החשובות ביותר. חלק ראשון: איתור הקשיים, הכישורים ותחומי היכולת התפתחותיים הייחודיים לכל ילד. חלק זה מאפשר לקורא למצוא את הפרופיל הביולוגי האינדיבידואלי וגם את שלב ההתפתחות הרגשי והקוגניטיבי של הילד: להתבונן מעבר לתווית * קשיים ויתרונות ביולוגיים * תצפית על כל ילד...
למידע נוסף...

 


חכמה בתנועהחכמה בתנועה

הלמידה אינה מתרחשת רק במוח!
קרלה הנפורד, מומחית בקינסיולוגיה, גילתה את האינטלגנציה התנועתית, וחושפת את התעלומה המדהימה כיצד התנועה משפיעה על המוח, הרגשות, הבריאות הפיזית והנפשית ובמיוחד על הלמידה.הספר מביא מחקרים חדשניים ביותר על הפוטנציאל המלא של המוח ושל הגוף האנושי ותרומתם ללמידה.
המסר העיקרי: כדי ללמוד חייבים לנוע!
כאשר הידע הטמון בספר זה יחדור למערכת החינוך - הוא עשוי לשנות את פני החינוך בבית ובבית הספר.
קרא עוד...

 

 

 

לגעת בסיפורלגעת בסיפור
בשפה פשוטה ובהירה נפרשת בספר זה דרך המלך לאהבת הקריאה. פרק שלם הוקדש לדרכי עידוד הקריאה במערכת החינוך, אולם עיקר יחודו של הספר, הוא בחלק המעשי: שישה שערים ערוכים על פי סוגי הפעילויות השונים שמזמנים לנו הספרים: פעילות במטבח, פעילות יצירה, כתיבה יוצרת, תנועה ותיאטרון, פעילות חקר ופעילויות מחוץ לבית. "לגעת בסיפור" עוסק ב"חינוך לאהבת הקריאה" ולא כמקובל "עידוד קריאה". ואכן, האהבה לקריאה ולספרים עוברת כחוט השני בכל הספר. הספר מיועד להורים, מורים, אנשי חינוך ולכל האוהבים לקרוא ספרים, מכירים בחשיבותה של הקריאה ורוצים שילדיהם יקראו גם הם. ובמילותיה של ורד: "ספר זה נכתב במיוחד עבורכם, הורים ומחנכים, שניצבים מול הילדים עם ספר טוב ביד ומבט מתחנן בעיניים. לו רק היו מסכימים לקרוא לפחות את העמוד הראשון...."
קרא עוד...

 

 

 

עולמה של הילדותעולמה של הילדות

מהי ילדות?
מהם מאפייניה וכוחותיה הייחודיים?
אילו זרעים טמונים בה להמשך חיינו הבוגרים? כיצד מתפתחים זרעים אלה, ומה משמעות התפתחות זו עבור חינוך וליווי הילד?
כיצד נוצרה התפיסה התרבותית של הילד והילדות? מתי? באילו תרבויות? ומה עוברת תפיסה זאת בימינו?
האם חשוב לשמר ולטפח את כוחות ואיכויות הילדות? או שמא עלינו להקשיב לרוח הזמן ולבגר, לזרז ולהאיץ ככל האפשר את התפתחותם של ילדינו?
מה מתרחש במגע בין ילדים לטכנולוגיה? וכיצד קשור מגע זה לכוחות הילדות
קרא עוד...

בשפה פשוטה ובהירה נפרשת בספר זה דרך המלך לאהבת הקריאה. פרק שלם הוקדש לדרכי עידוד הקריאה במערכת החינוך, אולם עיקר יחודו של הספר, הוא בחלק המעשי: שישה שערים ערוכים על פי סוגי הפעילויות השונים שמזמנים לנו הספרים: פעילות במטבח, פעילות יצירה, כתיבה יוצרת, תנועה ותיאטרון, פעילות חקר ופעילויות מחוץ לבית. "לגעת בסיפור" עוסק ב"חינוך לאהבת הקריאה" ולא כמקובל "עידוד קריאה". ואכן, האהבה לקריאה ולספרים עוברת כחוט השני בכל הספר. הספר מיועד להורים, מורים, אנשי חינוך ולכל האוהבים לקרוא ספרים, מכירים בחשיבותה של הקריאה ורוצים שילדיהם יקראו גם הם. ובמילותיה של ורד: "ספר זה נכתב במיוחד עבורכם, הורים ומחנכים, שניצבים מול הילדים עם ספר טוב ביד ומבט מתחנן בעיניים. לו רק היו מסכימים לקרוא לפחות את העמוד הראשון...." ורד שלאוזר-אידה, אשת חינוך ומומחית לנושאי עידוד קריאה, הקימה את חוג "סיפורים פה", המגדל ילדים לאהבת קריאה. ניסיונה הרב תורגם על ידה לספר הדרכה ייחודי. הספר מכיל יותר מ- 60 הפעלות סביב ספרים, משהו מקסים במיוחד ומאד מתאים לאוהבי ספר.
 
 
מאמרים חינוך, חינוך מיוחד, חינוך, חינוך ילדים, השכלה גבוהה, לגיל הרך, פתרונות משמעתיים
---